top of page
original (9).png

Super.

A więc:

 

  • Zidentyfikowałeś cel nad którym chcesz pracować

  • Upewniłeś się, że jest on realistyczny, osiągalny i “nie za duży”.

  • Sprawdziłeś, że czujesz się zasadniczo gotów do jego osiągnięcia (to nie jest dane komuś “przyrzeczenie”, a cel nad którym chcesz pracować).

  • Sprawdziłeś na ile jest to dla ciebie ważne.

  • Następnie zidentyfikowałeś, kiedy w trakcie tygodnia chce ci się najbardziej używać chems. Wiedza o tym może być naprawdę pomocna. Dzięki niej możesz być lepiej przygotowany na te sytuacje. Zaplanuj sobie w sobie w kalendarzu sposób spędzenia tego czasu, pamiętaj by być wtedy zajętym. Zadbaj, o to by nie być bezczynnym i znudzonym. Poproś przyjaciela, by jeżeli może, wspierał cię – to zawsze lepiej, niż radzić sobie w takiej sytuacji samemu.

  • Zaznaczyłeś kilka rzeczy, które możesz zrobić inaczej, gdy poczujesz pragnienie seksu lub chems. Ważne, byś pamiętał, że możesz sobie w takich sytuacjach poradzić; jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, by pragnienie ustąpiło. Ćwicz je. Bądź w tym dobry. Będą ci one bardzo przydatne w przyszłości.

 

To jest to. Opracowałeś swój własny Plan Zdrowienia.

 

Jeżeli możesz, powiedz przyjacielowi, że chcesz dokonać zmian w swoim życiu. Realizowane ich w pojedynkę jest zawsze łatwiejsze przy wsparciu bliskiej osoby. Podzielenie się z kimś tą informacją może być trudne, ale nie ma powodu do wstydu. To, co chcesz zrobić to odważna i wspaniała decyzja, a podjęta próba zmiany to powód do dumy z samego siebie.

Niezależnie od tego czy uda ci się - czy nie - osiągnąć założony cel, masz teraz zestaw narzędzi, które możesz wykorzystać, by sobie pomóc. Czasami ta próba zakończy się niepowodzeniem, ale nie zawsze wszystko udaje się za pierwszym razem. Nie poddawaj się. Spróbuj jeszcze raz. Wybierz możliwy do osiągnięcia cel i zmierzaj do niego. Postaraj się lepiej rozpoznawać momenty kiedy odczuwasz chęć chemseks i ćwicz techniki radzenia sobie z głodem. Będziesz w tym coraz lepszy.

A kiedy ci się uda osiągnąć założony cel… pogratuluj sobie. To bardzo ważne. Kiedy ci się nie uda… pogratuluj sobie za podjęcie próby. Nie dowalaj sobie. Jest wytłumaczalny powód, dla którego tak się zdarzyło. Życie geja i seks między mężczyznami są skomplikowane, ale nie jesteś sam. Więc nie dowalaj sobie, po prostu rozpocznij realizować nowy Plan Zdrowienia. Z uśmiechem i wiarą w siebie.

original (11).png
original (10).png
bottom of page